Tasarımcının Koleksiyonu: Livt'in Yargısı

Kullanıcı avatarı
Odiseyus
Yönetim / Encoder
Yönetim / Encoder
Mesajlar: 37
Kayıt: Cum May 26, 2017 9:04 pm

Tasarımcının Koleksiyonu: Livt'in Yargısı

Mesajgönderen Odiseyus Çrş Eyl 13, 2017 5:06 pm

Merhaba. Ben Odiseyus, gerçek adım Nail Can Eşki.(Can ismini pek kullanmadığım için kitaba koymamışlar...) Çeviri ve diğer işleri yaparken aynı sırada bir kitap yazıyordum, yakın zamanda bu kitap yayınlanacak. Merak edenler için aşağıya kitabın ön ve arka kapağı, arka kapak yazısı ve içindeki giriş rehberini ekliyorum. Tabii ki kimseye kitabı satın al diyemem, herkesin maddi durumu buna yetmeyebilir ancak hiç olmazsa sosyal medyada paylaşarak reklam yapabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkür ederim (:
Satın almak isteyenler için: 


1) http://www.kitapyurdu.com/kitap/tasarimcinin-koleksiyonu-livtin-yargisi/436902.html
2) http://www.dr.com.tr/Kitap/Tasarimcinin-Koleksiyonu-Livtin-Yargisi/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0001723567001


Resim
ARKA KAPAK YAZISI

“İstediğinle beraber olabilmek için hayatın boyunca susmayı kabul edebilir misin? Halkına gelecek sunabilmek için, halkından olan askerlerini feda edebilir misin? Sevdiklerini kurtarmak için onları terk edebilir misin? Savaşta yanında ölenleri unutup yoluna devam edebilir misin? Seni istemeyen aileni affedebilir misin? Tanımadığın insanlarla beraber savaşabilir misin?

Duygularınıza, düşüncelerinize ve seçimlerinize hiçbir şekilde karışmayacağım, benim hakkımda konuşurken nasıl bir sıfat yakıştırdığınızı da önemsemeyeceğim. Sizler kendi hayatınızı kendi seçimlerinizle yöneteceksiniz, ben sadece bir seyirci olacağım. Tüm seçimleriniz bir sonuca sürükleyecek sizi, belki hayatınız bir karanlıktan ibaret olacak, belki de ışığın içinde yüzeceksiniz ama güzel şeyleri kendi seçiminiz olarak göreceksiniz, kötü olanlarınsa benim yüzümden olduğunu söyleyeceksiniz. Şimdiye kadar kimisi Tanrı, kimisi yaratıcı, kimisi doğaüstü güç dedi benim için ama en genel olaraksa Tasarımcı dediler. Madem öyle bir sıfatım olacak, o zaman sırada bekleyen sizler için tasarımımın çarkları dönmeye başlasın , iyi şanslar.”

İNSAN DIŞINDAKİ DİĞER IRKLAR
VE IRKLARDAKİ KARAKTERLER

Astnot: Görünüş olarak insandan çok da bir farkı olmayan Astnotların, gözleri birçok farklı şekilliydi ve var olan herhangi bir renkten olabilirdi. Astnotlar diğer türlerden farklı olarak rakiplerinin yapacakları hamleleri tahmin edebiliyorlardı ama bu fark, diğer tüm ırkların birleşerek onları yok etme girişimine neden oldu ve kaçmak zorunda kaldılar.

Bkuen: Beyaz kaplana benzerler, görünüşleri insan gibidir ancak bembeyaz tenlerinin üstünde kaplan gibi siyah çizgilere sahiplerdir. Duygulara karşılık verebiliyor ve zor durumda kaldıklarında gerçek bir beyaz kaplana dönüşebiliyorlardı. Normal olan saç şekillerinden ve renklerinden daha farklı saçlara sahiplerdi, bu da onları ilgi çekici kılıyordu.

Zfyor: Ten rengi beyaz ile pembe karışımı, kulakları her sesi ayırabilen çok keskin bir yapıya sahiplerdi. Gözleri kapalı bile savaşabilirlerdi bu da karanlıkta diğerlerine göre daha çok iş yapabilme yeteneği demekti.

Vlindeon: Vlindeonlar ortalama boyları olan, kişisel güçleri dışında ortak özellikleri olmayan tek ırktı.

Jieansaih: Büyücü bir ırktır. Savaşçıların kendilerine has bir büyü gücü olması yanında, kullandıkları silahlar da ekstradan büyü gücü kontrolü sağlamaktaydı.

Fytlander: Bu ırk tavus kuşuna benzetiliyordu biraz, gözleri şekil bakımından aynıydı ama asıl benzetilen kısmı kuyruklarıydı. Çünkü tavus kuşunun kuyrukları gibi bu ırkın da hem derileri hem de kişilikleri rengarenkti. Sabit olan tek şey saç renkleriydi.

Fytlander ırkının özelliği saldırıların içinden geçebilmeleriydi. Bedeninin hepsini ya da belli bir bölümünü bir anlığına yok edip, geri getirerek o an yapılan saldırıyı tamamen savuşturabiliyorlardı. Ama bu güç çok fazla enerji ve yetenek istediği için en fazla üst üste dört defa yapılabilirdi. Bu yüzden çok zorda kalmadıkları sürece bu güce başvurmuyorlardı.

Kiorntem: Bu ırkın ismi Kiorn denilen yabani bir deniz canlısından gelmekteydi. Şeffaf mavi bir ten rengi üstünde koyu mavi şimşek desenleri, parlak siyah gözleri ve her bir tanesi farklı renkleri barındıran, on iki tane kuyruğu olan bir canlıydı. Uzun gövdesi ve kalın bir derisi vardı, su içinde manevralarını rahatça yapabilmesi için yüzgeçleri normalinden büyüktü. Bunlara ek olarak rotasını rahatça çizebilmesi için iki tane perdeli ayağı vardı.

Kiorntemler insanlara benzer olmayan özellikleri dışında bu canlıyla dış görünüş olarak aynıydılar ayrıca ırk olarak su altında nefes alabilmeleri de bu ismin onlara verilme sebeplerinden biriydi. Bir diğeriyse aynı desenlere sahip olmalarıydı ancak desen şekilleri ve renkleri farklıydı.

Kalef: Bir gözünün içinde mavi bir kar tanesi simgesi, uzun boyu, az kaslı narin bir yapısı, koyu kumral teni, açık siyah ve buzul mavisi rengi karışımı saçı olan ve ayrıca yarı Astnot yarı insan olan bir erkek. Üyron’un eşi.

Üyron: Eflatun saçlara ve gözlere sahip, narin yapılı, eşinden daha kısa ve Bkuen ırkından olan bir kadın.

Yilert: Normal olandan biraz daha kısa boyu, geyiğe benzeyen turkuaz rengi gözleri, uzun turkuaz saçları beline kadar olan Zfyor ırkından bir kadın. Raynebor’un eşi.

Raynebor: Bembeyaz saçlı, koyu kırmızı gözlü ve hiç konuşmayan; Vlindeon ırkından bir erkek. Eşine oranla daha uzun ve yapılı bir bedene sahip.

Tnaizsma: Gece mavisi saçlı, parlak eflatun gözlü, uzun boylu, atletik ve biraz kaslı yapısı olan, Jieansaih ırkından bir erkek. Arşlevnab’ın eşi.

Arşlevnab: Gökkuşağının tüm renklerini barındıran gözleri ve saçları, kısa boyu, ince yapısı olan Jieansaih ırkından bir erkek.

Ghisthajeno: Yeşil renkli saçlara ve gözlere sahip, uzun boylu, hafif kaslı yapısı olan Fytlander ırkından bir kadın. Begmurane’nin eşi.

Begmurane: Gümüş renkli saçlara sahip, eşine göre çok daha kısa, normal bir canlıya oranla da bayağı kısa Fytlander ırkından bir kadın. Ama buna rağmen eşi gibi çok fit ve atletik bir fiziğe sahip.

Evüe: Açık kırmızı renkli saçlara ve gözlere sahip. Şeffaf mavi bedeni üstünde dışı parlak kırmızı, içi mat bordo renkli taç simgelerine sahip. Zarif bir fiziğiyle ne uzun ne kısa olan, Kiorntem ırkından bir kadın. Fepliorna’nın eşi.

Fepliorna: Uzun boyu, iri sayılabilecek bedeni, koyu kahverengi saçları, koyu yeşil gözleri; kenarları siyah, içi parlak mor ve mat eflatun karışımı ay desenleri olan Kiorntem ırkından bir erkek.
Resim
Kullanıcı avatarı
Lorelei
Düzenli Üye
Düzenli Üye
Mesajlar: 89
Kayıt: Cum May 26, 2017 9:14 pm

Re: Tasarımcının Koleksiyonu: Livt'in Yargısı

Mesajgönderen Lorelei Çrş Eyl 13, 2017 5:39 pm

Eline sağlık, ne zamandır bekliyorum kitabını kesinlikle alacağım :D
Kullanıcı avatarı
Emre Emre
Uploader
Uploader
Mesajlar: 6
Kayıt: Prş Haz 01, 2017 5:01 pm
Konum: Balıkesir
İletişim:

Re: Tasarımcının Koleksiyonu: Livt'in Yargısı

Mesajgönderen Emre Emre Pzt Eyl 18, 2017 2:12 pm

Eline sağlık, sen yazarsın da okumaz mıyız be :D
nintai
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 1
Kayıt: Prş Eki 12, 2017 10:08 pm

Re: Tasarımcının Koleksiyonu: Livt'in Yargısı

Mesajgönderen nintai Prş Eki 12, 2017 10:12 pm

Sırf bu kitabın reklamını bir fansubda gördüğüm için buralara kadar geldim... bu konuyu okumadan önce bir türk yazdığı için dikkatimi çekmemişti. (türkçe isim geçen kitapları pek sevmiyorum veya türkiyede bir yer.) tabi zevkler ve renkler tartışılmaz ama bu konuyu okuyunca kitap ilgimi çekti. Alırmıyım bilmiyorum ama başarılarının devamını dilerim. :3

“Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir